Stronę dziś odwiedziło już 209 gości.
Wszystkich odwiedzin łącznie: 216542

BEZPIECZNE FERIE W ŁOMŻY

2019-01-31 12:18:26 | Hanna Cieślewska

Łomżyńscy strażacy, w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczne ferie”, spotkali się w dniach 23 i 29 stycznia 2019 r. na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży z osobami spędzającymi ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej oraz w „Planecie Asów” (miejscu łączącym dziecięcą naukę, pasję i zabawę) w Łomży.  

Głównym tematem zajęć były zasady bezpieczeństwa w okresie wypoczynku podczas ferii. Ratownicy przypomnieli zasady zachowania się w przypadku załamania się lodu pod człowiekiem oraz zasady alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. Uczniom przedstawiona została również przykładowa akcja ratownicza związaną z ratowaniem osoby w przypadku załamania się pod nią lodu na zbiorniku wodnym. Zakres spotkania obejmował również zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Strażacy w ramach ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” omówili zagrożenia związane z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zagrożenia związane z emisja tlenku węgla (czadu). Na Sali Ognik funkcjonującej na terenie Komendy Miejskiej PSP w Łomży zaprezentowano dzieciom działanie czujki dymu i czadu podkreślając, że już niejednokrotnie takie urządzenia uratowały ludzkie życie.

Nie zabrakło również możliwości zapoznania ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień przez strażaków i wizyty w garażu jednostki ratowniczo gaśniczej.

Spotkania, w których  uczestniczyło łącznie 53 dzieci i 5 nauczycieli cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców o czym świadczyły liczne pytania zadawane prelegentom.

W spotkaniu w dniu 23 stycznia udział wzięli również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łomży jak również Nadleśnictwa Łomża.

opracował: bryg. Grzegorz Wilczyński

zdjęcia: KM PSP w Łomży

Kontakt

Sekretariat

tel./fax. (86) 215 02 20
kmpsplo@straz.lomza.pl

Rzecznik Prasowy

tel./fax (86) 215 02 20
kmpsplo.rzecznik@straz.lomza.pl

Stanowisko Kierowaia KM PSP

tel./fax (86) 216 77 69

Lokalizacja

Adres

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
ul. gen. Władysława Sikorskiego 48/94
18-400 Łomża

NIP: 718-17-00-034
REGON: 450672550