Stronę dziś odwiedziło już 109 gości.
Wszystkich odwiedzin łącznie: 224927

KM PSP w Łomżypodsumowanie działalności w roku 2018

2019-02-21 12:21:32 | Dawid Dąbrowski

20 lutego 2019 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyła się narada podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego w 2018 roku.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. nadbryg. Jarosław Wendt - Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Andrzej Stypułkowski - Zastępca Prezydenta Łomży, Lech Szabłowski – Starosta Łomżyński, ks. Radosław Kubeł - Kapelan Strażaków, władze samorządowe miast i gmin powiatu łomżyńskiego, szefowie służb i podmiotów współpracujących oraz strażacy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Łomży.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Podlaskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Jarosławowi Wendt  przez Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Łomży – bryg. Grzegorza Wilczyńskiego.

Następnie głos zabrał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży - st. bryg. Dionizy Krzyna, który przywitał gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy. W trakcie swojego wystąpienia przedstawił organizację ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu łomżyńskiego, omówił realizację zadań w zakresie funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego jak również statystykę prowadzonych działań przez jednostki ochrony przeciwpożarowej w roku 2018. Podczas swojego wystąpienia przekazał również  informację o wysokości środków finansowych przekazanych z budżetu państwa na funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej powiatu łomżyńskiego w latach 2015 – 2018. Na zakończenie swojego wystąpienia Komendant Miejski PSP w Łomży podziękował Podlaskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, samorządowcom oraz wszystkim służbom i podmiotom za dotychczasową współpracę oraz wspieranie działań i rozwoju jednostek ratowniczych działających w powiecie łomżyńskim.

Następnie głos zabrał Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, który podsumował funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej w województwie podlaskim w ubiegłym roku i przedstawił zadania do realizacji w roku bieżącym. Pan Komendant również podziękował wszystkim tym, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i wspierają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu łomżyńskiego i województwa podlaskiego.

Słowa podziękowania dla łomżyńskich strażaków za codzienną pracę i zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi padły również z ust zaproszonych gości.

Na zakończenie spotkania podczas dyskusji z przedstawicielami samorządów gminnych omówiono najważniejsze problemy z zakresu ochrony przeciwpożarowej na administrowanym terenie.

  

Opracował: bryg. Grzegorz Wilczyński

Zdjęcia: KM PSP w Łomży

Kontakt

Sekretariat

tel./fax. (86) 215 02 20
kmpsplo@straz.lomza.pl

Rzecznik Prasowy

tel./fax (86) 215 02 20
kmpsplo.rzecznik@straz.lomza.pl

Stanowisko Kierowaia KM PSP

tel./fax (86) 216 77 69

Lokalizacja

Adres

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
ul. gen. Władysława Sikorskiego 48/94
18-400 Łomża

NIP: 718-17-00-034
REGON: 450672550