Stronę dziś odwiedziło już 199 gości.
Wszystkich odwiedzin łącznie: 260991

Sala edukacyjna „OGNIK” już w Łomży

2018-02-08 14:15:23 | Dawid Dąbrowski

7 lutego 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „Ognik”, która powstała w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna+” - programu wspomagania w latach 2015- 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Na realizację projektu w siedzibie komendy wygospodarowane zostały pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze budynku w części zajmowanej przez Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą. Jedna z sal, poprzez odpowiednie jej urządzenie, przypomina typowe pomieszczenie mieszkalne wraz ze sprzętem i wyposażeniem, które mogą być źródłem pożaru natomiast druga sala to sala projekcyjna, gdzie przy pomocy filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych może być przekazywana fachowa wiedza dotycząca zagrożeń.  

W ceremonii otwarcia uczestniczyli m.in. zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Andrzej Sobolewski, V-ce starosta łomżyński - Lech Szabłowski, komendant miejski Policji w Łomży - nadkomisarz Marek Sienkiewicz, druh Kazimierz Dąbkowski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. S. Staszica w Łomży - Małgorzata Pietrusewicz,  burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu łomżyńskiego oraz  diecezjalny kapelan strażaków - ks. Radosław Kubeł, który dokonał poświęcenia nowo otwartej sali dukacyjnej.

W uroczystości wzięli udział także uczniowie klasy III ww. SP nr 5 w Łomży, którzy wraz z opiekunami uczestniczyli w inauguracyjnej lekcji, w czasie której przekazana została im podstawowa wiedza dotycząca bezpieczeństwa pożarowego. Dowiedzieli się miedzy innymi do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla  (czadem), jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla jak również po czym poznać, że w sąsiednim pomieszczeniu doszło do pożaru. Uczestnicy spotkania poznali ponadto umiejętność alarmowania o zagrożeniach oraz wykorzystania znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacji z zagrożonych obiektów. Po zakończeniu zajęć w Sali edukacyjnej „Ognik” każde dziecko – uczestnik szkolenia otrzymało stosowny Certyfikat.

Wszystkie dzieci zapraszamy do odwiedzenia sali edukacyjnej „Ognik” po uprzednim uzgodnieniu zgodnie z regulaminem, który dostępny jest na stronie internetowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Opracował: bryg. Grzegorz Wilczyński, KM PSP w Łomży

Zdjęcia: mł.bryg. Adam Kalinowski, KM PSP w Łomży

Kontakt

Sekretariat

tel. 86 215 02 20, 47 711 74 10
fax. 47 711 74 09
kmpsplo@straz.lomza.pl

Rzecznik Prasowy

tel. 86 215 02 20, 47 711 74 10
fax. 47 711 74 09
kmpsplo.rzecznik@straz.lomza.pl

Lokalizacja

Adres

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
ul. gen. Władysława Sikorskiego 48/94
18-400 Łomża

NIP: 718-17-00-034
REGON: 450672550